Meksika’daki ölü sörfçülerin bulunduğu kuyuda dördüncü ceset bulundu

Meksikalı yetkililer, geçen hafta bir kuyuda bulunan üç cesedin ABD’de yaşayan 30 yaşındaki Jack Carter Rhoad ile 33 yaşındaki Avustralyalı Callum ve 30 yaşındaki Jake Robinson kardeşler olduğunu resmi olarak doğrulamadı.

Ancak iki haber kaynağı, Border Report ve FOX 5 San Diego, Baja California Başsavcılığı’ndan bir kaynağa atıfta bulunarak cesetlerin kayıp üç sörfçüye ait olduğunu söylüyor.

Bu arada, Meksikalı yetkililer tarafından gözaltına alınan üç şüpheliden birinin tutuklandığında turistlerden birinin telefonunun üzerinde olduğu ve üçünün de üzerinde uyuşturucu bulunduğu iddia edildi.

Geçtiğimiz cumartesi günü kayboldukları bildirildiğinde, San Diego’nun yaklaşık 209 km güneyinde, Meksika kırsalında La Bocana olarak bilinen popüler bir sörf noktasında kamp yaptıklarına inanılıyordu.

Polis daha sonra El Kekas takma adıyla Jesus Gerardo Garcia Cota’yı, ortağı Ari Gisel García Cota’yı ve Jesus’ın erkek kardeşi Cristian Alejandro Garcia’yı tutukladı.

Yerel haber blogları Talk Baja ve Zeta Tijuana’ya göre, tutuklandıkları sırada hepsinin üzerinde metamfetamin ve diğer yasa dışı uyuşturucu maddeler bulunuyordu.

23 yaşındaki Ari Gisel Garcia Cota’nın uyuşturucunun yanı sıra sörfçülerden birinin telefonuyla da yakalandığı iddia edildi.

Yetkililer, dördüncü cesedin kimliğinin iki hafta önce kaybolduğu bildirilen bir çiftlik sahibine ait olduğunu söyledi.

Başsavcı, cesetlerin bulunduğu mülkün kendisine ait olduğunu söyledi.

Üçlü, liman kenti Ensenada’da sörf tatilindeydi; bu geziyi, geçen cumartesi günü paylaşımların durduğu ana kadar sosyal medyada belgeliyorlardı.

Baltimore’daki Stevenson Üniversitesi, 2015 yılında mezun olan ve okulun yıldız lakros oyuncusu olan ve daha sonra Premier Lacrosse Ligi’nde oynayan Callum Robinson’un ölümünün yasını tutan bir bildiri yayınladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir